חזיית ספורט לשילוב ספורט בחיי היום יום

חזיית ספורט לשילוב ספורט בחיי היום יום

ספורט ופעילות גופנית הם חשובים וחיוניים בין אם מדובר על ספורט המבוצע באופן מקצועי ובין אם באופן חובבני. בכל תדירות שבה הספורט מתבצע חשוב לדאוג לתנאים מיטביים כמו בגדים נוחים. חזיית ספורט היא אחד מהם. כל אישה מכירה את התחושה של תנועה ללא תמיכה של החזה. התנועה לא נוחה ולעיתים אף כואבת. לכן, חשוב להצטייד בחזיית ספורט איכותית אשר תתמוך בחזה באופן מלא ושתמלא את תפקידה מבלי להיות מורגשת או להפריע במהלך הפעילות. איך למצוא חזיית ספורט טובה? לאילו פרטים כדאי לשים לב?

חזיית ספורט טובה להגנה על החזה

תפקידה של חזיית ספורט אינו רק לגרום לתחושה נוחה יותר ולפחות תזוזות של השד. תפקידה החשוב לא פחות ואפילו יותר הוא להגן על רקמת השד מפני קרעים. רקמת השד היא עדינה מאוד ובמהלך פעילות ספורטיבית, במיוחד פעילות אינטנסיבית בעלת עצימות גבוהה כמו ריצה או אירובי יכולים להיווצר קרעים ברקמות השונות של השד. חזיה טובה תמנע נזקים כאלה או לפחות תפחית את הסיכוי להיווצרותם למינימום.

לבחור רק חזיה שמתאימה

מניסיון, בוודאי למדת שעל איכות לא מתפשרים. בוודאי כאשר מדובר על חזיית ספורט. בחרי רק חזייה שמתאימה לך ושעימה את מרגישה בנוח. בחירת החזייה צריכה להיות אישית ורק לאחר מדידה. גם אם יש לך חברה עם מידה זהה לשלך אשר ממליצה לך על חזייה מסוג מסויים, אל תרכשי את אותה חזייה באינטרנט. לכי לחנות, תמדדי ותוודאי שאכן גם את מרגישה בנוח עימה. חזיית ספורט לחזה גדול צריכה להתאים הן לגודל החזה ומבנה הגוף והן למידת הפעילות הגופנית אותה את עומדת לבצע. ישנן שתי טכניקות מרכזיות לייצור חזיות ספורט הקשורות לגודל. חזיות במידות A ו- B מיוצרות בטכניקת קומפרישן – דחיסה בה החזה נדחס ומוצמד היטב לגוף וכך תנועתו מופחתת. חזיות במידות C ו- D מיוצרות בטכניקת אינקפסולישן אשר מביאה לעטיפת החזה וסגירתו כמו בתוך קפסולה. מעבר לבחירת הטכניקה המתאימה, ודאי כי החזייה עשויה בד מנדף זיעה, מה שללא ספק מעלה את הנוחיות בזמן אימון, שרצועתה התחתונה אשר עוטפת את החזה היא רחבה וגמישה אך גם חזקה וכי רצועות הכתפיים הן רחבות, במיוחד אם מדובר על חזה גדול. רצועות כתפיים רחבות יחלקו את משקל החזה באופן שווה על פני הכתפיים. בחרי חזייה ללא ברזלים ועם תפרים חזקים אך שלא יורגשו.

לחצי כאן למידע נוסף על אופנת נשים עכשווית בזול